Home Blog Предметна зйомка

Предметна зйомка

  • by Novefoto
  • Июнь,9, 2020

Здавалося б простий процес, але насправді він приховує в собі багато нюансів, які треба враховувати і про які дізнаєшся лише завдяки багаторічному досвіду проведення таких зйомок. Здається, достатньо взяти будь-яке освітлення, фотокамеру і у вас готова картинка. Але при багатьох спробах виявляється, що не виходить такий результат, на який ви розраховували, або який бачили на сайтах конкурентів.

В чому ж така складність чи простота предметної зйомки? Все починається з питання - для сого потрібна ця фотографія.Є різні цілістворення фотоконтенту. Перша і найбільш поширена - фото для сайту. Для, так званої, карточки товару. В основному предмети на таких фото розміщені на білому фоні.

Як створюється такий фотоконтент. Для зйомки такого контенту можна використовувати натуральне, постійне або імпульсне світло. Також для предметної зйомки, як правило, необхідне додаткове обладнання, таке як: рефлектори, тримачі, софтбокси, штатіви і , звичайно ж, вміння працювати з цим обладнанням.

Чому, часом, не виходить контент, який би ви хотіли отримати, або який ви бачите в інтернеті чи на сайтах конкурентів? Тому що, фактично, сама зйомка це лише 25-50% результату. В чому ж інша частина результату? В подальшій обробці. Тобто для того, щоб отримати якісний контент, на жаль, не достатньо світла і фотокамери. Для отримання найкращого результату також необхідно правильно обробити знімок. Для цього необхідно знати основи корекції кольору та вміння працювати в графічних редакторах.

Як створюється контент для карточки товару, тобто для сайту. Після зйомки проходить первинна обробка сирого формату (RAW). Звичайно ж краще знімати в сирому форматі, тому що при обробці він більш пластичний. Сирий формат можна порівняти з теплим пластеліном, формат jpg - фактично затвердівша глина , з якою працювати вже дуже важко.

Що необхідно зробити з форматом RAW? Треба провести первинну корекцію кольору і налаштувати експозицію (освітлення). Після цього сирий формат конвертується в стиснутий, наприклад jpg. Якщо відразу знімати в форматі JPG, то, на жаль, перший етап обробки буде недоступний. Наступний етап - обробка стиснутого формату, зазвичай для цього використовується Adobe Photoshop. На цьому етапі можна прибрати небажані дефекти, подряпини, пил і привести контент до того вигляду, в якому його не буде соромно розмістити на сайті або в соцмережах. Бажаємо удачі в проведенні зйомок. Якщо ж у вас немає на це часу, то завжди можна звернутися до провесіоналів і отримати якісний контент, витративши свій час на більш пріорітетні справи по розвитку вашого бізнесу.

+